Навчальні заклади міста Кіровограда на 100% забезпечені доступом до послуг мережі «Інтернет». Управління освіти знаходиться у постійному пошуку таких інноваційних технологій та підходів, які відкриють нові можливості для навчання, спілкування, проведення нарад.
Стратегія розвитку освітньої галузі міста викладена у міській програмі розвитку освіти міста Кіровограда на 2011-2015 роки.
Мета програми:
Досягнення високого рівня розвитку системи освіти міста Кіровограда відповідно до потреб та запитів громади щодо якісної освіти, яка забезпечує повноцінний розвиток кожної дитини і її успішну інтеграцію в українське суспільство та європейську спільноту.
Очікувані результати
Досягнення високого рівня розвитку системи освіти міста Кіровограда відповідно до потреб та запитів громади щодо якісної освіти
комплексна інформатизація та комп'ютерізація закладів освіти;
впровадження новітніх інформаційних технологій в навчальний процес;
оновлення матеріально-технічних ресурсів освіти;
створення оптимальної мережі дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних закладів освіти міста;
формування кадрового резерву керівних кадрів;
зростання якості освіти на всіх рівнях;
В навчальних закладах міста працює 3265 педагогічних працівників. Із загальної кількості педагогічних працівників загальноосвітніх закладів мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» - 1133, звання «Вчитель - методист» та «Вихователь – методист» - 260, звання «старший учитель» - 383, почесні звання „Заслужений працівник освіти України” та «Заслужений вчитель України» - 14.
В рамках регіонального експерименту працюють педколективи гімназії № 9 з питань виховання духовної культури та моральних засад засобами християнської етики та НВК «Школа козацько-лицарського виховання № 21 – суспільно-гуманітарний ліцей» з питань національного виховання. .
При співпраці з Київським університетом ім. Богомольця, педколектив НВО «ЗОШ №31» працює над програмою «Школяр»; в рамках всеукраїнського експерименту «Школа майбутнього» проводиться дослідно-експериментальна робота на базі ЗОШ № 13.
Управління освіти всебічно сприяє розвитку творчого потенціалу молоді. Традиційно кожен рік проводиться фестиваль «Степові джерела», дитячі конкурси: «Кіровоградські зірочки», «Місто посміхається», «Жити в злагоді з довкіллям», конкурси фахової майстерності.
Атестація навчальних закладів, атестація педагогічних працівників, показники участі вчителів у фахових конкурсах педагогічної майстерності, учнів – у предметних олімпіадах, інтелектуальних змаганнях та творчих конкурсах свідчать про високий інтелектуальний і творчий потенціал педагогів міста й високу ефективність роботи навчальних закладів.