Управління освіти Кропивницької міської ради

 
Управління освіти Кропивницької міської ради

Санітарно-гігієнічне навчання

May 26, 2020
ЗДО

        26 травня 2020 року управлінням освіти Міської paди міста Кропивницького та Кропивницьким міським управлінням Головного Управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області для керівників та медичних працівників закладів дошкільної освіти поведено Zoom-конференцію (санітарно-гігієнічне навчання) з питань підготовки закладів дошкільної освіти до відновлення роботи.
    Санітарно – гігієнічне навчання проведено для забезпечення виконання протиепідемічних заходів, визначених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 21 травня 2020 року №25 «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв’язку з поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)».
       Так, на сайті Міністерства охорони здоров’я оприлюднені рекомендації до роботи закладів дошкільної освіти, які пройшли громадські обговорення і затвердженні головним санітарним лікарем країни Віктором Ляшком.

Температурний скринінг

       Передусім температурний скринінг мають проходити як усі працівники садочків перед початком роботи, так і діти. Працівників та дітей із температурою вищою, ніж 37,2 до роботи не допускатимуть. У дітей міряти температуру повинні на початку занять і кожні чотири години протягом дня.

Перевага – свіжому повітрю

      Ніхто, крім працівників і вихованців, не може заходити у будівлю садочку. На час карантину вихователь повинен зустрічати дітей і батьків на вулиці. Батьки або особи, які супроводжують дітей, мають бути у масках. На вході повинен стояти антисептик. Дітям рекомендується більше часу за сприятливих погодних умов гратись на свіжому повітрі.

Багаторазові рушники і м’які іграшки – під забороною

      На час адаптивного карантину дитсадкам доведеться відмовитись від використання тканинних багаторазових рушників і килимів з довгим ворсом, а дітям – від м’яких іграшок. МОЗ рекомендує у кімнатах дотримуватись дистанції, а дітям в ігровій формі доносити важливість гігієни рук, також уникати занять та ігор, які передбачають фізичний контакт.
       Крім того, до кінця карантину співробітники дошкільних навчальних закладів віком від 60 років працювати не зможуть. Усі інші працівники мають бути забезпечені засобами індивідуального захисту і дезінфекторами. Використані маски, рукавички і серветки потрібно збирати в окремі, не доступні для дітей урни з кришками.
       У приміщеннях кожні дві години передбачено здійснювати вологе прибирання і дезінфекцію. Працівники мають мити руки з милом або обробляти їх антисептиками теж кожні дві години. Кімнати потрібно частіше провітрювати.

Пам’ятайте, у період карантину надважливим залишаються гігієна та соціальна дистанція. Попри загальне послаблення обмежень, кожен заклад освіти і кожна родина повинні керуватись принципами безпеки, особливо коли йдеться про здоров’я дітей.