Управління освіти Кіровоградської міської ради

 

Управління освіти

   

          Діяльність управління освіти Кіровоградської міської ради, педагогічних колективів навчальних закладів міста Кіровограда спрямована на реалізацію заходів для здійснення державної освітньої політики, спрямованих на перехід освітньої системи на новий тип гуманістично-інноваційної освіти, її конкурентноспроможність у європейському та світовому освітніх просторах, формування покоління молоді, що буде захищеним та мобільним на ринку праці, здатним зробити особистий духовно-світоглядний вибір, матиме необхідні знання, навички та компетентності для інтеграції в суспільство на різних рівнях.

     Управління освіти Кіровоградської міської ради вже 9 років очолює кандидат педагогічних наук Костенко Лариса Давидівна.

     На сучасному етапі система освіти міста Кіровограда, з огляду на нові потреби суспільства, забезпечує якісний рівень загальноосвітньої, професійної підготовки особистості, здатної реалізуватися в суспільстві, Система освіти Кіровограда має багатофункціональну структуру, до складу якої входять 89 установ освіти.

     Розвиток дошкільної освіти є одним із приоритетних напрямків діяльності управління освіти. Понад 8500 дітей віком від 1,5 до 6-ти років мають реальні можливості розвивати свої розумові здібності, творчий потенціал, індивідуальні схильності у 39-ти дошкільних навчальних закладах міста, серед них:

    16 дошкільних навчальних заклади (ясла-садки) загального типу;
    1 санаторного типу;
    4 компенсуючого типу;
    18 комбінованого типу. 
      Сьогодні у місті задоволені потреби батьків у влаштуванні дітей у групи з вадами зору, мови, слуху, опорно-рухового апарату, затримкою психічного розвитку, ранніми проявами туберкульозної інфекції. Охоплення дітей дошкільною освітою в місті становить 85% (по Україні -56%).
Гарантовано реалізується конституційне право кожного громадянина на доступність до якісної освіти. У 44 загальноосвітніх навчальних закладах міста Кіровограда навчається 21764 учні. У 21 школах міста поглиблено вивчається українська, англійська, німецька, французька мови, іврит, математика, фізика, біологія, інформатика, трудове навчання, правознавство та історія.
      До мережі загальноосвітніх навчальних закладів входять:
2 загальноосвітні школи І ступеня;              1 загальноосвітня школа І-ІІ ступенів;
1 загальноосвітня школа ІІ-ІІІ ступенів;      14 загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів;
5 навчально-виховних комплексів;               2 гімназії; 
1 вечірня школа;                                           16 навчально-виховних об"єднань;

1 спеціальна школа;                                      1 педліцей.

      Вагоме місце в єдиному освітньому просторі Кіровограда займає позашкільна освіта. Це: Будинок дитячої та юнацької творчості, Станція юних техніків, Центр науково-технічної творчості учнівської молоді «Каскад» та 20 центрів позашкільної освіти при загальноосвітніх навчальних закладах.

        Навчальні заклади міста Кіровограда на 100% забезпечені доступом до послуг мережі «Інтернет». Управління освіти знаходиться у постійному пошуку таких інноваційних технологій та підходів, які відкриють нові можливості для навчання, спілкування, проведення нарад.

Стратегія розвитку освітньої галузі міста викладена у міській програмі розвитку  освіти міста Кіровограда на 2011-2015 роки.

        Мета програми:

Досягнення високого рівня розвитку системи освіти міста Кіровограда відповідно до потреб та запитів громади щодо якісної освіти, яка забезпечує повноцінний розвиток кожної дитини і її успішну інтеграцію в українське суспільство та європейську спільноту.

       Очікувані результати

Досягнення високого рівня розвитку системи освіти міста Кіровограда відповідно до потреб та запитів громади щодо якісної освіти

комплексна інформатизація та комп'ютерізація закладів освіти;

впровадження новітніх інформаційних технологій в навчальний процес;

оновлення матеріально-технічних ресурсів освіти;

створення оптимальної мережі дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних закладів освіти міста;

формування кадрового резерву керівних кадрів;

зростання якості освіти на всіх рівнях;

В навчальних закладах міста працює 3265 педагогічних працівників. Із загальної кількості педагогічних працівників загальноосвітніх закладів мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» - 1133, звання «Вчитель - методист» та «Вихователь – методист» - 260, звання «старший учитель» - 383, почесні звання „Заслужений працівник освіти України” та «Заслужений вчитель України» - 14.

         В рамках регіонального експерименту працюють педколективи гімназії № 9 з питань виховання духовної культури та моральних засад засобами християнської етики та НВК «Школа козацько-лицарського виховання   № 21 – суспільно-гуманітарний ліцей» з питань національного виховання.     .

При співпраці з Київським університетом ім. Богомольця, педколектив НВО «ЗОШ №31» працює над програмою «Школяр»; в рамках всеукраїнського експерименту «Школа майбутнього» проводиться дослідно-експериментальна робота на базі ЗОШ № 13.

Управління освіти всебічно сприяє розвитку творчого потенціалу молоді. Традиційно кожен рік проводиться фестиваль «Степові джерела», дитячі конкурси: «Кіровоградські зірочки», «Місто посміхається», «Жити в злагоді з довкіллям», конкурси фахової майстерності.

Атестація навчальних закладів, атестація педагогічних працівників, показники участі вчителів у фахових конкурсах педагогічної майстерності, учнів – у предметних олімпіадах, інтелектуальних змаганнях та творчих конкурсах свідчать про високий інтелектуальний і творчий потенціал педагогів міста й високу ефективність роботи навчальних закладів.

 

 
 

1
2