Управління освіти Кропивницької міської ради

 

Практикум із застосування законодавства на тему: «Освіта під час пандемії»

16 бер. 2021
Практикум із застосування законодавства на тему: «Освіта під час пандемії»

16 березня 2021 року на базі комунального закладу «Центр дитячої та юнацької творчості Міської ради міста Кропивницького», в рамках проекту «Пульс», управлінням освіти спільно з регіональним відділенням Асоціації міст України проведено онлайн-практикум «Освіта під час пандемії», в якому взяли участь директори закладів загальної середньої, позашкільної освіти, керівники центрів дитячої та юнацької творчості при закладах загальної середньої освіти.

Вступним словом відкрила засідання практикуму виконавчий директор Кіровоградського регіонального відділення Асоціації міст України Валентина Ільюшкіна, яка розповіла про проект «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID, та зосередила увагу на актуальності обраної теми. А також зазначено, що в умовах реформування освіти в Україні та запровадження децентралізації представникам місцевої влади, керівникам закладів освіти досить важливо знати, як жити та працювати за нових реалій в умовах пандемії.

Продовжила роботу практикуму модератор Лариса Костенко, яка звернула увагу на пріоритетні завдання реформування сфери освіти в Україні, новації у законодавстві та особливості надання освітніх послуг в умовах пандемії. Лариса Давидівна ознайомила учасників з можливостями та перспективами розвитку онлайн-освіти в місті Кропивницькому. Аналіз і практичні аспекти реалізації завдань розглянуті у онлайн-презентаціях з досвіду роботи позашкільних закладів міста:

- «Робота КЗ «ЦДЮТ» під час пандемії», Євгенія Сілант’єва, директор КЗ ЦДЮТ

- «Міський парламент дітей міста Кропивницького. «Від ідеї до реалізації». Втілення у життя проектів міського парламенту дітей. Співпраця з установами та громадськими організаціями в умовах пандемії», голова міського парламенту дітей Завражна І.С.

- «Творчий онлайн-проект «Казкодром» КЗ «Станція юних техніків». Творчі підходи до національно-патріотичного виховання учнівської молоді міста.», керівник гуртка, завідувач сектором національно-патріотичного виховання – Павло Чорний

- «Досягнення «Творчого об’єднання зразкових хореографічних колективів управління освіти «Сузір’я зразкових», голова ТО Анна Ніжнікова та керівники зразкових хореографічних колективів.

- «Робота з дитячим танцювальним колективом під час карантину та локдауну.» художній керівник народного хореографічного ансамблю «Світанок» Максим Печененко

Відбулась онлайн-презентація майстер-класу:

Фрагмент заняття гуртка пісочної анімації «Sandart» та демонстрація відеоролику дитячої пісочної анімації переможців мистецького проекту «Відкриваємо нові таланти».

Під час проекту обговорено перспективи розвитку позашкільної освіти, адаптації та модифікації освітнього середовища у закладах освіти міста, нові можливості онлайн-навчання.