Управління освіти Кропивницької міської ради

 

Скайп-конференція «Багатомовність: український аспект»

15 груд. 2011
Скайп-конференція «Багатомовність: український аспект»

          15 грудня 2011 року у Центрі європейської інформації ОУНБ ім. Д. Чижевського відбулася Скайп-конференція присвячена Дню Європейських Мов.
          Головна мета заходу: інформування громадськості про важливість вивчення мов та диверсифікація спектру їх вивчення з метою збільшення багатомовності та міжкультурного взаєморозуміння.
             У обговоренні теми багатомовності прийняли участь вчителі з різних міст України:Дніпропетровськ, Донецьк, Горлівка, Шахтарськ, Луганськ, Симферополь, Кіровоград.  
З вітальним словом до учасників конференції звернулась начальник управління освіти Кіровоградської міської ради Костенко Лариса Давидівна, яка підкреслила необхідність вивчення іноземних мов на сучасному етапі розвитку суспільства. Управління освіти втретє виступає організатором різноманітних заходів до Дня Європейських Мов. Цього року - це проведення Всеукраїнського конкурсу навчально-методичних розробок з теми «До Дня Європейських Мов». Традицію проведення такого конкурсу буде продовжено.
Вчитель французької мови, Ліцей при Донецькому національному університеті, м. Донецьк, Ручка Микола Іванович, у своєму виступі представив досвід роботи з формування компетентностей у процесі вивчення іноземних мов як шлях до Європи.
            Керівник міської циклової комісії вчителів світової літератури міста Шахтарська, учитель української мови та літератури, світової літератури вищої категорії, "Старший учитель" ЗОШ № 18, м. Шахтарськ, Панова Олена Вікторівна, поділилася практичними порадами щодо полікультурного розвитку учнів на уроках світової літератури.
              Голова Кіровоградської обласної молодіжної громадської організації «Європа – наш дім», м. Кіровоград, Калюжна Маргарита Володимирівна, зазначила, що свтова тенденція у викладанні іноземних мов - це формування глобальної компетенції серед учнів.  
Провідний спеціаліст управління з питань внутрішньої політики та зв'язків з громадськістю Кіровоградської обласної державної адміністрації Кривуляк Андрій Борисович зауважив, що проведення конкурсу та скайп-конференції було підтримано обласною державною адміністрацією та Кіровоградським обласним благодійним фондом "Розвиток Кіровоградщини".
ПІдсумок конкурсу підвела Журавльова Ольга В'ячеславівна, головний спеціаліст управління освіти Кіровоградської міської ради. У конкурсі прийняли участь 150 вчителів з 12 областей України: Донецької, Дніпропетровської, Запорізької, Кіровоградської, Луганської, Маріупольської, Полтавської, Рівненської, Сімферопольської, Харківської, Черкаської та Чернігівської. Отримано 128 навчально-методичних розробок, які містять інноваційний підхід до вивчення іноземних мов та пополяризують вивчення мов впродовж усього життя. Роботи учасників розміщено у Google Docs ( логін: europelanguage11@gmai.com пароль: language11).
          Переможці Всеукраїнського конкурсу навчально-методичних розробок з теми «До Дня Європейських Мов»: 
Кононенко Олена Володимирівна, м. Монастирище, Черкаська область.
Орел Людмила Євгенівна, м. Олександрія, Кіровоградська область.
Ручка Микола Іванович, м. Донецьк.
             Переможці отримують грамоти та цінні подарунки.
            Кількість учасників конкурсу свідчить, що тема вивчення іноземних мов дуже актуальна для вчителів. Було запропоновано продовжити спілкування та організувати низку вебінарів для поширення власного досвіду впровадження інноваційниих методів у викладання іноземних мов.