Управління освіти Міської ради міста Кропивницького

 
Управління освіти Міської ради міста Кропивницького

Кущівській гімназії – 80 років

21 лют. 2020
Ювілей

             21 лютого 2020 року комунальний заклад «Кущівська гімназія Міської ради міста Кропивницького» відзначив 80-річний ювілей своєї діяльності.  На святкування зібрались педагоги-ветерани, випускники різних років та кущівська громада. Розпочав захід традиційно шкільний хор «Дзвіночок» із виконання гімну школи. Цього дня заклад також вітали хор «Зоринка», колективи бандуристів та баяністів студії педагогічної практики Кіровоградського музичного коледжу під керівництвом випускниці та колишнього вчителя музики школи Алли Татарової. 

              Завітали з привітаннями міський голова міста Кропивницького Андрій Райкович, начальник управління освіти Міської ради міста Кропивницького Лариса Костенко, голова вільної профспілки освіти і науки України Володимир Фундовний. Також привітали педагогічний колектив з ювілеєм колишні випускники та вчителі, батьки учнів. 

             Андрій Райкович зауважив, що ювілей сьогодні святкує не лише колектив школи, а й увесь мікрорайон - Кущівка.

                Вперше, тоді ще десятирічна школа, запросила на навчання учнів    01 вересня 1939 року. У 1941 році стіни школи покинули перші випускники.

            У роки Другої світової війни заклад пережив важкі часи: на території школи нацисти створили перевалочний пункт для молоді. У цей час будівля зазнала значної руйнації, а вже після війни, із 1947 по 1949 роки було виконано її реконструкцію.

І восени 1949 року середня школа №30 знову запросила своїх учнів за парти. Торік її перейменовано в комунальний заклад «Кущівська гімназія Міської ради міста Кропивницького».

            Сьогодні колектив гімназії з нагоди свята підготував цікаві фотопрезентації. За словами начальниці управління освіти Лариси Костенко, школа тримає міцний зв’язок з військовими частинами міста. А гордістю гімназії є вчителі та учні, що здобувають перемоги найвищого рівня у Всеукраїнських олімпіадах. Кращими з кращих у цій школі є викладачі трудового навчання.

            - Вони мають величезний досвід у підготовці учнів до участі в олімпіадах, дбайливо виховують своїх послідовників у цій царині, - розповіла Лариса Костенко. Важливо також відзначити, що протягом кількох десятиліть театральний гурток закладу об’єднує талановитих і здібних до акторської майстерності учнів та має заслужено високу репутацію на міському рівні.

          - Кущівська гімназія - звучить дуже поважно. І заклад поправу був і є освітнім, культурним, громадським центром всього мікрорайону, - переконаний міський голова. - Історія школи - це історія ваших родин: батьків, дітей, онуків і правнуків. Я коли вперше тут побував, звернув увагу на саме приміщення, навколишній сад, майданчик: тут завжди панувала затишна родинна атмосфера, бо живуть добрі, душевні люди.

            Впродовж останніх років школа крок за кроком змінюється і оновлюється. За програмою міського голови тут відремонтували спортивний зал,  з’явилася цікава ігрова кімната, отримав сучасне обладнання клас  початкового навчання Нової української школи, замінено вікна на енергозберігаючі. На даний час в закладі  облаштовується група дошкільного виховання.

         - Власне, ми й територію мікрорайону активно змінюємо: ремонтуємо дороги, відновлюємо освітлення. Тут вирує життя. І це найголовніше, - наголосив Андрій Райкович. - Від імені громади міста я щиро вітаю всіх вас, освітян-ветеранів, нинішній педколектив, усіх батьків, учнів та всю Кущівку - з ювілеєм закладу! Нових вам звершень, допитливих та старанних учнів і продовження славної історії вашої школи.

         Не забули сьогодні і про ветеранів школи. Андрій Райкович оголосив Подяки Міської ради та Виконавчого комітету колишнім педагогам закладу, які віддали роботі з учнями не один десяток років. Лариса Костенко оголосила подяку управління освіти Міської ради міста Кропивницького колективу закладу, за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у розвиток освіти, результативність в роботі, високу професійну майстерність. Вони ж у свою чергу звернулись з гарним, мудрим словом до молоді. А яке ж шкільне свято без дитячих талантів. Учні гімназії радо дарували усім гостям ювілейного вечора  ретельно підготовані концертні номери.

        До уваги гостей у закладі діяла історична фотовиставка «Калейдоскоп поколінь». Випускники-художники Віктор Задворний, Дмитро Скорейко та Олександр Матійко вразили присутніх своїми художніми  роботами. Традиційно вже свої надбання представили учні – учасники предметних олімпіад із трудового навчання. Захід пройшов у теплій і дружній атмосфері, залишив приємні враження у гостей та учасників.