Управління освіти Кропивницької міської ради

 

Нова українська школа – крок до профільного навчання у Кропивницькому

18 трав. 2024
НУШ - крок до профільного навчання у Кропивницькому

      Нова українська школа об’єднала сьогодні батьків учнів, педагогічних працівників та директорів освітніх закладів Кропивницького, де реалізується сучасна освітня реформа.

         Нагадаємо, 2018 рік став особливим для освітян Кропивницького: стартувала реформа освіти - «Нова Українська школа». Тоді 105 класів у 34 школах обласного центру відчинили свої двері для першокласників та першокласниць. Наступного навчального року ці діти підуть уже до сьомого класу.

           На панельній дискусії «Базова середня освіта в Новій українській школі: крок до профільного навчання» батьки і освітяни разом з’ясовували, що ж найбільше запам’яталося в Новій українській школі, які труднощі виникали, чи ходили діти із задоволенням до школи, чи мають вони вже уявлення про свою майбутню професію?

Не менш важливою для учасників процесу була можливість обговорити, що чекає дітей на наступному етапі впровадження реформи.

         У тому, що Нова українська школа обов’язково допоможе дітям сформувати уявлення про власне професійне майбутнє, переконані і мами школярів та школярок.

       Для батьків вибір дітьми професії є надзвичайно відповідальним кроком.

        Тож усі учасники сьогоднішньої дискусії були єдиними у висновках: спільна мета Нової української школи – це не тільки знання і досвід, а й насамперед спільна дія! Дія, що окреслює краще майбутнє для наших дітей, рухає до якісних змін і створює сучасну, конкурентноспрожну особистість.

       Тому, одним із пріоритетів міської влади Кропивницького є створення сучасного багатофункціонального, гнучкого освітнього простору, який сприяє різним формам роботи та мотивує до навчання.

         Перспективами створення такого простору в обласному центрі поділилася начальниця управління освіти міської ради Лариса Костенко.

      - Це важливо, що ми маємо можливість зустрічатися і відверто говорити про наші здобутки, проблеми і перспективи, - зазначила Лариса Костенко. – Під час війни пріоритети дещо змінилися – наше завдання створити безпечні місця у школах для забезпечення освітнього процесу. Для того, щоб діти у новому навчальному році безпечно пішли до шкіл, де облаштовані найпростіші укриття ми використовуємо не тільки бюджетні кошти, а і максимально залучаємо міжнародні організації і фонди. Міська влада реалізує амбітний проект – до 01 вересня сорок укриттів в закладах освіти міста будуть відремонтовані. І ми вже озвучили перед депутатським корпусом наші плани щодо розширення і нарощування кількості місць в укриттях, щоб уроки в школах проводилися в одну зміну в комфортних умовах. Це плани на 2025 рік.

       На завершення зустрічі батьки учнів отримали можливість ознайомитися із трьома локаціями реалізованого в Кропивницькому унікального проєкту: Міжшкільного ресурсного центру – улюбленими місцями кропивницьких школярів, де вони із задоволенням навчаються робототехніці, кулінарії, швейній та столярній справі, основам безпеки і можуть завжди проконсультуватися та отримати підтримку від кар’єрного радника, який надає дієву допомогу у виборі життєвого шляху.