Управління освіти
На сучасному етапі система освіти міста Кропивницького, з огляду на нові потреби суспільства, забезпечує якісний рівень загальноосвітньої, професійної підготовки особистості, здатної реалізуватися в суспільстві. Багатофункціональна структура, до складу якої входять 82 закладів освіти (39 закладів дошкільної освіти, 38 - загальної середньої освіти, 5 - позашкільної освіти, 5 - професійно-технічної освіти), 3 інклюзивно-ресурсні центри, Міський центр професійного розвитку педагогічних працівників 100% забезпечує освітні потреби громади міста.
Діяльність управління освіти Кропивницької міської ради, педагогічних колективів спрямована на реалізацію заходів для здійснення державної політики, направлених на перехід освітньої системи на новий гуманістично-інноваційний тип, її конкурентоспроможність у європейському та світовому освітніх просторах, формування покоління молоді, що буде захищеним та мобільним на ринку праці, здатним зробити особистий духовно-світоглядний вибір, матиме необхідні знання, навички та компетентності для інтеграції в суспільство на різних рівнях.
Управління освіти Кропивницької міської ради вже 20 років очолює доктор педагогічних наук Костенко Лариса Давидівна.
У галузі освіти міста Кропивницького значно покращились умови виховання, навчання підростаючого покоління. Започатковано та успішно втілено в життя електронну реєстрацію дітей в дошкільних та позашкільних закладах освіти міста, що дозволило задовольнити запити населення щодо здобуття дошкільної та позашкільної освіти.
Запроваджено новий проект «Майбутній захисник Вітчизни», що передбачає перехід до викладання предмету «Захист України» на базі двох закладів освіти і дає змогу більш ефективно проводити як практичні, так і теоретичні заняття. Також на базі комунального закладу «Ліцей «Сокіл» Міської ради міста Кропивницького» запроваджена кадетська освіта.
З 2016 року спільно з Кіровоградською (Кропивницькою) регіональною торгово-промисловою палатою щорічно проводяться бізнес-турніри «Стратегія фірми», які сприяють вихованню успішного бізнес-мислення. Впроваджуються інформаційно-комунікативні технологій та створюється єдина електронна база освіти з використанням Google Apps for Education, створено власну професійну Google-спільноту.
Започатковано профорієнтаційний проект «Якісна профільна освіта кожній дитині», завдяки якому значно покращились результати зовнішнього незалежного оцінювання.
Реалізовано проект «Освітня карта міста Кропивницького», завдяки чому стало зручніше та ефективніше отримувати доступну інформацію користувачам. Розміщені дані сприяли залученню інвесторів, які успішно впроваджують енергозберігаючі технології у закладах освіти міста Кропивницького.
Результатами роботи управління освіти, очолюваного Ларисою Давидівною, є забезпечення реалізації міських програм розвитку галузі, забезпечення реалізації ключової реформи «Нова українська школа» Міністерства освіти і науки України у місті Кропивницькому та науково-педагогічних проектів «На крилах успіху» та «Інтелект України», відкриття додаткових груп для дітей дошкільного віку, збільшення показника охоплення дітей дошкільною освітою, забезпечення оптимізації мережі закладів освіти, розширення мережі інклюзивних та кадетських класів, подальше впровадження системи профільного навчання, посилення ролі формування духовних та моральних цінностей учнівської молоді, забезпечення доступу до якісної освіти окремих категорій населення (діти з особливими освітніми потребами, обдарована учнівська молодь, діти вимушених мігрантів), удосконалення роботи мережі психологічних служб, розвиток фізкультурно-масової роботи, оновлення обладнання ігрових і спортивних майданчиків, забезпечення капітальних та поточних ремонтів навчальних приміщень закладів освіти, постійна актуалізація системи підвищення кваліфікації педагогічних кадрів.
Управління освіти знаходиться у постійному пошуку таких інноваційних технологій та підходів, які відкриють нові можливості для навчання, спілкування, проведення нарад.
Особливістю освіти міста є її належний соціальний, культурний потенціал. Кропивницький має потужні можливості для розвитку освітньої галузі.
Робота управління освіти, структурних підрозділів становить собою комплекс проектів з визначенням шляхів їх реалізації та очікуваного фінансування. У ній максимально враховано суспільні потреби населення міста щодо рівня освіти, сучасні світові тенденції глобалізації, розвиток науково-інформаційних технологій, досягнення у галузі педагогічних новацій.